7 důvodů, proč dělat výzkum trhu s Behavio

Tohle vám může znít povědomě: Lidi ve výzkumné branži jsou nesrozumitelní a jejich výstupy se dají jen stěží chápat. Většina agentur používá stejné nudné zastaralé dotazníky. A ty zjišťují, co říká zákazníkovo racio, ale jeho podvědomé rozhodování už nezachytí. Prostě vybrat tu správnou agenturu pro výzkum trhu není jednoduché.


V Behavio na to jdeme přes reakce podvědomí:

Metoda – revoluční, lepší než klasická, podle nejnovějších poznatků vědy,  se zásadní rolí podvědomí při rozhodování.

  • Klíčové vhledy jsou v podvědomí – tam se nedostanete přes klasický dotazník, který racionalizuje.
  • Právě 95 % rozhodnutí se odehrává v podvědomí.
  • To má svoje pravidla a my je díky BE známe a dokážeme aplikovat při budování značek, řešení zákaznického chování a tvorby kampaní.
  • Nobelista Daniel Kahneman to vysvětluje v knize Myšlení rychlé a pomalé
  • Průměrně musí člověk udělat 300-600 rozhodnutí za den. Pomalé (= racionální) myšlení by na to spotřebovalo tolik energie, že bychom umřeli vyčerpáním. Tohle je práce pro rychlé (= podvědomé) myšlení.

Základní metrikou rychlého myšlení je salience, doslova „vyčnívání“. Salientní značka nebo produkt člověku bezděčně vytane na mysli jako vhodné řešení jeho aktuální nákupní situace.

Salience se měří jako spontánní uvedení značky v konkrétní situaci, například: Jaká značka vás napadne, když chcete při sportu doplnit energii? Nikoli v rámci kategorie: Jaká značka energy drinku vás napadne? Rozdíl je zásadní. Mozek nerespektuje kategorie a v jedné situaci si může konkurovat energy drink, káva a tyčinka.

Značky s vyšší saliencí mají téměř vždy vyšší tržní podíl.

V čem je Behavio jedinečné, aneb co od nás můžete očekávat:

Užitečné a praktické výstupy

Jsou okamžitě použitelné v byznysu. Výstup není jenom prezentace s grafy, obsahuje věcná doporučení.

Klientský servis

Umíme se s vámi bavit o vašem byznysu, protože známe detailně celou řadu odvětví. Zvládneme i nejasné zadání, dotazník vyladíme s vámi. Dáváme vždy srozumitelné výstupy, 1 klient – 1 výzkumník.

Jednoduchý prezentační nástroj – Atlas Čechů

Vytváříme kompletní obrázek trhu. Data si sami přizpůsobíte podle toho, co vás zajímá. Pokud to už máme naměřené, doplníme, co chybí.

Prozkoumejte Čechy podrobně.

Vlastní panel respondentů – Trendaro, behavioralní testování a unikátní technologie

Náš výzkumný panel Trendaro má přes 20 000 registrovaných uživatelů. Pro sběr dat v zahraničí spolupracujeme s Data Collect. Dodržujeme profesní standardy SIMAR, ale myslíme si, že nestačí. Pro skutečně reprezentativní vzorky je potřeba udělat ještě víc.

Díky systematické práci s podvědomými motivačními principy máme vysokou návratnost dotazníků – přes 70 %.  To nám umožnuje zkombinovat tzv. kvótní výběr s náhodným výběrem, a tím zásadně statisticky posílit reprezentativnost vzorku.

Dbáme na to, aby výzkumy byly krátké, záživné a respondenti v nich viděli smysl. Složité výzkumy odrazují zaneprázdněnou část populace.

Máme za sebou stovky projektů pro:

Lidé

V našem týmu najdete výzkumníky, sociology a behaviorální ekonomy, kteří se mimo jiné podíleli na think tanku Czech Nudging Platform pomáhající veřejným institucím navrhovat lepší politiky. Ale hlavně se zabýváme vývojem metod, které umí zachytit podvědomé motivace spotřebitelů. A své práci rozumíme.

Výzkum je správná investice

Dokážeme vám, že se výzkum vyplatí. Nabízíme teď rychlé výzkumy, které vám pomohou do týdne udělat kvalitní rozhodnutí i ve vaší firmě.